U bevindt zich hier: kalender & resultaten - 2016 OS Rio
kalender, kampioenschappen & resultaten
2016 OS Rio

31ste Olympische Spelen RIO DE JANEIRO (Bra) 
(05) 12 tot 21 augustus 2016

 

 


- Ga naar de BOIC-site:

- Ga naar de selectieprocedure van het BOIC

- Ga naar de minima

- Ga naar de officiële website van de OS in Rio

- Ga naar de IAAF-website van de OS in Rio

Belgen die aan de selectievoorwaarden voldeden

- Ga naar programma en Belgische resultaten

- Palmares Belgische atleten bij de Olympische Spelen

   

 

Het selectiecriterium dient 1 x behaald te worden tijdens de periode vanaf 1 mei 2015 tot en met 11 juli 2016.

Een meerkamper en 10.000m loper kan op basis van een prestatie van af 1 januari 2015 geselecteerd worden.

Marathonprestaties zijn geldig vanaf 1 januari 2015 t.e.m. 11 juli 2016 en enkel wanneer ze gelopen werden op een door de IAAF gehomologeerd parcours (Het Boic heeft beslist om ook qua selectieperiode voor de marathon de internationale selectiecriteria te hanteren). 

Prestaties gelukt in een gemengde wedstrijd worden niet aanvaard. Uitzonderlijk kunnen, in overeenstemming met IAAF art 147, prestaties gelukt in 5000m en 10000m aanvaard worden in omstandigheden waar er niet genoeg atleten waren van het ene of het andere geslacht om het houden van afzonderlijke wedstrijden te rechtvaardigen en dat er geen tempo werd aangegeven of hulp aan een atleet (of atleten) van het ene geslacht door een atleet (of atleten)van het ander geslacht. 

Indoorprestaties voor de loopafstanden vanaf 200m (200m incluis) en langer, gelopen op 200m pistes, en al de indoor-kampnummerprestaties, worden aanvaard.

Aflossingen: De eerste 8 teams van de wereldbeker aflossingen in de Bahama's in mei 2015 zijn automatisch geselecteerd. De overige 8 openstaande plaatsen worden ingevuld door de teams uitgenodigd op basis van de ranking van het gemiddelde van hun 2 beste tijden op datum van 12 juli 2016.

Wanneer er meer dan 3 atleten binnen eenzelfde discipline voldoen aan de selectiecriteria, worden de atleten met de 3 beste prestaties geselecteerd.

MINIMA

Deze minima konden door de IAAF nog aangepast worden in november 2015. Die gewijzigde minima (allemaal versoepeld) staan hieronder in blauw. Uiterste kwalificatiedatum: 11 juli 2016.

Minimum
MANNEN


Discipline

Minimum
VROUWEN

10"16

100

11"32

20"50

200

23"20

45"40

400

52"50

1:46"00

800

2:01"50

3:36"20

1.500

4:07"00

13:25"00

5.000

15:24"00

28:00"00

10.000

32:15"00

2u19:00"

Marathon

2u45:00"

13"47

110H/100H

13"00

49"40

400H

56"20

8:30"00

3.000 ST

9:45"00

2m29

HOOG

1m93

5m70

POLSSTOK

4m50

8m15

VER

6m70

16m85

HINKSTAP

14m15

20m50

KOGEL

17m75

65m00

DISCUS

61m00

77m00

HAMER

71m00

83m00

SPEER

62m00

8.100 p

DEC/HEP

6.200 p

 1u24:00"

 20KM snelw

 1u36:00"

 4u06:00"

 50KM snelw

 -

uitn IAAF

4x 100

uitn IAAF

uitn IAAF

4x 400

uitn IAAF



Individuele atleten die minstens éénmaal het minimum haalden

Discipline NAAM+Voornaam/club

Prestatie

Datum - plaats
200m Cynthia Bolingo Mbongo/CABW 23.11 Ninove, 04.08.2015
200m Olivia Borlée/RCB 23.02 (1.3) Brussel KB, 26.06.2016 - BK
800m Renée Eykens/KAPE 2.01.34 Leiden, 11.06.2016
5000m Louise Carton/ACME  15.23.82 Heusden, 18.07.2015
100mH Anne Zagré/RESC 12.71 Heusden, 18.07.2015
400mH Axelle Dauwens/ACME 55.82 Peking/Chn, 27.08.2015
Marathon Veerle Dejaeghere/AVR 2u31.56 Berlijn/Ger, 27.09.2015
Marathon   Manuela Soccol/ADD 2u37.09 Hamburg/Ger, 17.04.2016
Marathon Els Rens/LYRA 2u38.15  Eindhoven/Ned, 11.10.2015
Marathon Hanna Vandenbussche/MACW 2u38.35 Parijs/Fra, 03.04.2016
Marathon Ferahiwat Gamachu Tulu/RFCL 2u40.40 Frankfurt/Ger, 25.10.2015
Marathon Karen Van Proeyen/ROBA 2u42.09  Rotterdam/Ned, 10.04.2016
Hoog Nafissatou Thiam/RFCL 1m94
Namen, 22.05.2016
Zevenkamp Nafissatou Thiam/RFCL  6.412p Götzis/Aut, 30-31.05.2015
    6.491p Götzis/Aut, 28-29.05.2016
       
       
400m Jonathan Borlée/WS 44.67 Peking/Chn, 23.08.2015
400m Kévin Borlée/WS 44.74 Peking/Chn, 24.08.2015
1500m Pieter-Jan Hannes/OLSE 3.35.95 Hengelo/Ned, 24.05.2015
5000m  Bashir Abdi/RCG 13.06.10 Heusden, 18.07.2015
10.000m Bashir Abdi/RCG 27.47.55 Stanford/Usa, 02.05.2015
400mH Michael Bultheel/FLAC 49.04 Brussel, 26.07.2015
Discus Philip Milanov/VAC  67m26
67m07
Doha/Qat, 06.05.2016
Lokeren FC, 03.07.2016
Marathon Koen Naert/RESC 2.10.31 Berlijn/Ger, 27.09.2015
Marathon Abdelhadi El Hachimi/SMAC 2.13.10
2.10.34
Hamburg/Ger, 17.04.2015
Gold Coast/Aus, 03.07.2016
Marathon  Willem Van Schuerbeeck/VAC 2.12.49 Berlijn/Ger, 27.09.2015
Marathon Florent Caelen/RFCL 2.12.51 Berlijn/Ger, 27.09.2015
Marathon Justin Mahieu/DAMP  2.18.08  Rotterdam/Ned, 10.04.2016 
Marathon Michael Brandenbourg/RFCL 2.18.32 Hamburg/Ger, 17.04.2015 
4x400m Belgian Tornados 2.59.33 Nassau/Bah, 03.05.2015
       
       
       

25 ATLETEN en  1 PLOEG hebben reeds voldaan a/d selectiecriteria voor deze Spelen

DEFINITIEVE SELECTIE:
21 atleten (10 vrouwen - 11 mannen) + 1 team


VROUWEN
200m Cynthia Bolingo Mbongo/CABW
200m Olivia Borlée/RCB
800m Renée Eykens/KAPE
5000m Louise Carton/ACME 
100mH Anne Zagré/RESC
400mH Axelle Dauwens/ACME
Marathon Veerle Dejaeghere/AVR
Marathon Manuela Soccol/ADD
Marathon Els Rens/LYRA
Hoog Nafissatou Thiam/RFCL
Zevenkamp Nafissatou Thiam/RFCL 
MANNEN
400m Jonathan Borlée/RCB
400m Kévin Borlée/RCB
1500m Pieter-Jan Hannes/OLSE
5000m  Bashir Abdi/RCG
10.000m Bashir Abdi/RCG
400mH Michael Bultheel/FLAC
3000mSt Jeroen D'hoedt/CABW
Discus Philip Milanov/VAC 
Marathon Koen Naert/RESC
Marathon Willem Van Schuerbeeck/VAC
Marathon Florent Caelen/RFCL
Tienkamp Thomas Van Der Plaetsen/DEIN
4x400m Belgian Tornados
Jonathan Borlée/RCB
Kévin Borlée/RCB
Julien Watrin/DAMP
Robin Vanderbemden/SER
Antoine Gillet/RESC
Dylan Borlée/RCB

 

 PROGRAMMA EN RESULTATEN BELGISCHE ATLETEN

* = bij ons na middernacht (dag later) 
Vrijdag.12.augustus  
14:30 Discus Kwal Gr.A Philip Milanov  
14:35 100mH 7K Nafi Thiam  
15:50 Hoog 7K Nafi Thiam  
15:55 Discus Kwal Gr.B Philip Milanov  
01:35 * Kogel 7K Nafi Thiam  
02:05 * 400m Reeks Kevin Borlée  
02:05 * 400m Reeks Jonathan Borlée  
03:05 * 200m 7K Nafi Thiam  
Zaterdag 13 augustus     
15:50 Discus Finale Philip Milanov  
16:45 Ver 7K Nafi Thiam  
01:00 * Speer 7K Gr.A Nafi Thiam  
01:30 * 400m HF Kevin Borlée  
01:30 * 400m HF Jonathan Borlée  
02:15 * Speer 7K Gr.B Nafi Thiam  
02:25 * 10.000m Finale Bashir Abdi  
03:53 * 800m 7K Nafi Thiam  
Zondag 14 augustus     
14:30 Marathon Finale Veerle Dejaeghere  
14:30 Marathon Finale Els Rens  
14:30 Marathon Finale Manuela Socol  
03:00 * 400m Finale Kevin Borlée  
03:00 * 400m Finale Jonathan Borlée  
Maandag 15 augustus     
14:35 200m Reeks Olivia Borlée  
14:35 200m Reeks Cynthia Bolingo  
15:25 3000mSt Reeks Jeroen D'hoedt  
16:30 400mH Reeks Michael Bultheel  
02:30 * 400mH Reeks Axelle Dauwens  
Dinsdag 16 augustus     
14:30 5000m Reeks Louise Carton  
15:30 1500m Reeks Pieter-Jan Hannes  
16:05 100mH Reeks Anne Zagré  
02:10 * 400mH HF Axelle Dauwens  
02:35 * 400mH HF Michael Bultheel  
03:00 * 200m HF Olivia Borlée  
03:00 * 200m HF Cynthia Bolingo  
Woensdag 17 augustus     
14:30 100m 10K Thomas van Der Plaetsen  
15:05 5000m Reeks Bashir Abdi  
15:35 Ver 10K Thomas van Der Plaetsen  
15:55 800m Reeks Renée Eykens  
16:50 3000mSt Finale Jeroen D'hoedt  
17:15 Kogel 10K Thomas van Der Plaetsen  
22:45 Hoog 10K Thomas van Der Plaetsen  
01:45 * 100mH HF Anne Zagré  
02:20 * 400m 10K Thomas van Der Plaetsen  
03:30 * 200m Finale Olivia Borlée  
03:30 * 200m Finale Cynthia Bolingo  
03:55 * 100mH Finale Anne Zagré  
Donderdag 18 augustus     
14:30 110mH 10K Thomas van Der Plaetsen  
15:00 Hoog Kwal Nafi Thiam  
15:25 Discus 10K Gr.A Thomas van Der Plaetsen  
16:40 Discus 10K Gr.B Thomas van Der Plaetsen  
17:00 400mH Finale Michael Bultheel  
18:25 Polsstok 10K Thomas van Der Plaetsen  
23:35 Speer 10K Gr.A Thomas van Der Plaetsen  
00:45 * Speer 10K Gr.B Thomas van Der Plaetsen  
01:45 * 1500m HF Pieter-Jan Hannes  
02:15 * 800m HF Renée Eykens  
02:45 * 1500m 10K Thomas van Der Plaetsen  
03:15 * 400mH Finale Axelle Dauwens  
Vrijdag 19 augustus     
02:10 * 4x400m Reeks Tornado's  
02:40 * 5000m Finale Louise Carton  
Zaterdag 20 augustus     
01:30 * Hoog Finale Nafi Thiam  
02:00 * 1500m Finale Pieter-Jan Hannes  
02:15 * 800m Finale Renée Eykens  
02:30 * 5000m Finale Bashir Abdi  
03:35 * 4x400m Finale Tornado's  
Zondag 21 augustus     
14:30 Marathon Finale Koen Naert  
14:30 Marathon Finale Willem Van Schuerbeeck  
14:30 Marathon Finale Florent Caelen  

 

Tijdschema plaatselijke tijd (PDF) - Belgische tijd is vijf uur later 

 

 

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel