U bevindt zich hier: kalender & resultaten - 2015 WK Peking
kalender, kampioenschappen & resultaten
2015 WK Peking

15de Wereldkampioenschappen te Peking (CHN) 
22 t.e.m. 30 augustus 2015

 

- Ga naar de IAAF-website van Peking

- Ga naar de LOC-website van Peking

- Ga naar de MINIMA

- Ga naar de atleten met een minima

- Ga naar de definitieve selectie

Ga naar de teammap

- Ga naar Belgische resultaten

- Palmares Belgische atleten bij vorige WK's

WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 2015

Selectiecriteria 1x te behalen tijdens de periode vanaf 1 januari 2015 t.e.m. 9 augustus 2015 (final entries = 10/08/15). Indoorprestaties kunnen gelden rekening houdend met de vernoemde algemene regel.

Een meerkamper/marathonloper/10000m-loper kan op basis van een prestatie van 2014 gepreselecteerd worden. Allen moeten vormbehoud kunnen aantonen wanneer ze geselecteerd worden op basis van een prestatie van 2014.
Prestaties gelukt in gemengde wedstrijden worden niet aanvaard. Uitzonderlijk kunnen, in overeenstemming met IAAF art 147, prestaties gelukt in 5000m en 10000m wedstrijden aanvaard worden in omstandigheden waar er niet genoeg atleten waren van het ene of het andere geslacht om het houden van afzonderlijke wedstrijden te rechtvaardigen en dat er geen tempo werd aangegeven of hulp geboden aan een atleet (of atleten) van het ene geslacht door een atleet (of atleten) van het andere geslacht.
Indoorprestaties voor de loopafstanden vanaf 200m en langer (200m incluis), gelopen op 200m pistes,  en voor al de indoorkampnummers,  worden aanvaard.
Aflossingsprestaties vanaf 1 januari 2014 komen in aanmerking.
Marathon prestaties gelden over de periode van 1 januari 2014 t.e.m. 15 mei 2015 op voorwaarde dat deze gelopen is op een door de IAAF erkende wedstrijd/parcours (cfr IAAF site > klik hier).
De KBAB zal atleten 'opvissen' die door de IAAF worden uitgenodigd op voorwaarde dat deze een prestatie hebben geleverd dat overeenkomt met de netto 50ste plaats op de wereldranglijst op basis van het gemiddelde van de laatste 2 competitiejaren (2013 en 2014). Deze prestaties vind je op deze lijst.

De geselecteerde atleten moeten in het bezit zijn van een internationaal reispaspoort waarvan de geldigheid ten minste loopt tot 6 maanden na het kampioenschap (in casu 30 maart 2016).


Minimum
MANNEN

 
Disc.

Minimum
VROUWEN

10"16

100

11"33

20"50

200

23"20

45"50

400

52"00

1:46"00

800

2:01"00

3:36"20

1.500

4:06"50

13:23"00

5.000

15:20"00

27:45"00

10.000

32:00"00

2u12:45"

Marathon

2u30:41"

13"47

110H/100H

13"00

49"50

400H

56"20

8:28"00

3.000 ST

9:44"00

2m28

HOOG

1m94

5m65

POLSSTOK

4m50

8m10

VER

6m70

16m90

HINKSTAP

14m20

20m45

KOGEL

17m75

65m00

DISCUS

61m00

76m00

HAMER

70m00

82m00

SPEER

61m00

8.075 p

DEC/HEP

6.075 p

uitn  IAAF

4x 100

uitn IAAF

uitn IAAF

4x 400

uitn IAAF


TOP

Individuele atleten die minstens éénmaal het minimum haalden
Discipline NAAM+Voornaam/club

Prestatie

Datum - plaats
200m BOLINGO MBONGO Cynthia/CABW 23.11 (0.0) 04.08.15 Oordegem-Lede
100mH ZAGRE Anne/RESC 12.91 (0.5)
12.71 (1.4)
12.87 (-0.4)
15.07.15 Naimette Internat.
18.07.15 Heusden KBC
26.07.15 Brussel KB BK
400mH DAUWENS Axelle/ACME  55.93 26.07.15 Brussel KB BK
Zevenkamp THIAM Nafi/RFCL 6.412p 30-31.05.15 Götzis/Aut
400m BORLEE Kévin/WS 45.48
45.30
45.23
24.04.15 Gainesville/Usa
06.06.15 Marseille/Fra
18.07.15 Heusden KBC
400m BORLEE Jonathan/WS
45.06
44.91
45.27
09.05.15 Kingston/Jam
23.05.15 Oordegem-Lede
26.07.15 Brussel KB BK
1500m HANNES Pieter-Jan/OLSE 3.35.95 24.05.15 Hengelo/Ned
5000m ABDI Bashir/RCG 13.06.10 18.07.15 Heusden KBC
10000m
ABDI Bashir/RCG
27.36.40  05.05.2014 Stanford/Usa
Marathon EL HACHIMI Abdelhadi/RFCL
2.12.45 28.09.2014 Berlijn/Ger
400mH BULTHEEL Michael/FLAC 49.04 27.07.2015 Brussel KB BK
Polsstok ART Arnaud/FCHA
 5.65 21.06.15
Discus MILANOV Philip/VAC

66m43
65m14

25.04.15 Kessel-Lo PK
24.07.15 Londen/Gbr - DL
Tienkamp VAN DER PLAETSEN Thomas/DEIN  8.184p 01.06.14 Götzis 
4x400m Belgian Tornados
2.59.33 03.05.15 Nassau/BAH

   13 ATLETEN  en   1 PLOEG  hebben reeds voldaan a/d selectiecriteria voor dit kampioenschap


TOP

Definitieve selectie en delegatie

5 vrouwen - 11 mannen - 4 estafettelopers

Atleten: 
200m Bolingo Cynthia/CABW
10.000m Belete Almensh/VAC
100mH Zagré Anne/RESC
400mH Dauwens Axelle/ACME
7K Thiam Nafissatou/RFCL
400m -  4x400m Borlée Jonathan/WS
400m -  4x400m Borlée Kévin/WS
1500m Hannes Pieter-Jan/OLSE
5000m - 10.000m Abdi Bashir/RCG
400mH Bultheel Michael/FLAC
3000m St D'hoedt  Jeroen/CABW
Marathon El Hachimi Abdelhadi/RFCL
Polsstok Art Arnaud/FCHA
Discus Milanov Philip/VAC
10K Van der Plaetsen Thomas/DEIN
10K Pittomvils Niels/LOOI
4x400m Borlée  Dylan/WS
4x400m Gillet Antoine/RESC
4x400m Vanderbemden Robin/SER
4x400m Watrin Julien/DAMP
Delegatie: 
Teamleider Scheerlinck Tille
Teamleider Noel Stephanie
Dokter Parys Roel
Kiné Vervloet Gregory
Kiné Polspoel Kathelijn
Trainer Lespagnard Roger
Trainer Borlée Jacques
Trainer Nsenga Jonathan
Trainer Robbens Peter
Trainer Van der Plaetsen Michael
Trainer Milanov Emil
Trainer Martin Georges
Trainer Didden Rik
Trainer Gilson Philip
Trainer Kaboud Me Bam Madeleine Carole
Trainer Oliva Fernando
Congresleden: 
Lefebvre Thomas
De Vogelaer Eddy


Persmap Belgische ploeg: klik hier
TOP

Programma lokale tijd  en resultaten van de Belgische deelnemers    

Uur Wedstrijd Naam Resultaat
Zaterdag 22 augustus   
1:35 Marathon Finale Abdelhadi El Hachimi 16de in 2u17.41
3:00 100mH 7K Nafi Thiam  22ste: 13.83 (-0.6) 1.003p
4:20 Hoog 7K Nafi Thiam  8ste: 1m86 1.054p
10de met 2.057p
4:25 3000m St Reeks Jeroen D'hoedt DNS
12:30 Kogel 7K Nafi Thiam
1ste: 15m24 877p
na 3: 2de met 2.934p
12:35 400mH Reeks Michael Bultheel 6de R5v5 in 49.38q (22v41)
12:40 Polsstok Kwal. Arnaud Art Groep A: 16de met 5m40 (31v35)
14:15 200m 7K Nafi Thiam  27ste in 25.28 (+0.4) 861p
na 4: 6de met 3.795p
14:50 10.000m Finale Bashir Abdi DNF
Zondag 23 augustus   
3:00 Ver 7K Nafi Thiam
14de met 6m14 (+0.4) 893p
Na 5: 7de met 4.688p
4:25 400mH Reeks Axelle Dauwens 5de R3v5 in 55.84q (16v37)
4:50 Speer 7K Gr.A Nafi Thiam  6de met 49m31  847p
Na 6: 5de met 5.535p
5:10 400m Reeks Kévin Borlée 3de R3v6 in 45.01 Q (19v44)
5:10 400m Reeks Jonathan Borlée 3de R1v6 in 44.67 Q (13v44)
12:40 400mH HF Michael Bultheel 8ste HF1v3 in 49.66 (22v24)
13:40 800m 7K Nafi Thiam  26ste in 2.24.55 763p
  Eindstand 7K Nafi Thiam 11de met 6.298p
Maandag 24 augustus   
13:10 400mH HF Axelle Dauwens 5de HF1v3 in 55.82 (12v24)
14:05 400m HF Kévin Borlée 4de HF1v3 in 44.74 (11v24)
14:05 400m HF Jonathan Borlée 5de HF3v3 in 44.85 (14v24)
14:35 10.000m Finale Almensh Belete 21ste in 32.47.62 (21v25)
Dinsdag 25 augustus   
Geen landgenoten
Woensdag 26 augustus  
13:15 200m Reeks Cynthia Bolingo  6de R5v7 in 23.45 (+0.1) (43v49)
Donderdag 27 augustus    
3:30 Discus Kwal GrA Philip Milanov 5de met 63m85q (8v31)
4:35 1500m Reeks Pieter-Jan Hannes 4de R2v3 in 3.39.31Q (14v41)
5:15 100mH Reeks Anne Zagre 3de R3v5 in 12.90Q (-1.0) (11v37)
Vrijdag 28 augustus   
3:00 100m 10K Thomas Vanderplaetsen 27ste in 11.44 (-0.5) - 765p
3:00 100m 10K Niels Pittomvils 26ste in 11.39 (-0.5) - 776p
4:05 Ver 10K Thomas Vanderplaetsen 12de met 7m42 (1.2) - 915p
na 2: 22ste met 1.680p
4:05 Ver 10K Niels Pittomvils 26ste met 6m86 (0.4) - 781p
na 2: 27ste met 1.557p
5:55 Kogel 10K Thomas Vanderplaetsen 19de met 13m83 - 718p
na 3 - 22ste met 2.398p
5:55 Kogel 10K Niels Pittomvils 26ste met 12m77 -653p
na 3 - 29ste met 2.210p
10:15 Hoog 10K Thomas Vanderplaetsen 1ste met 2m13  - 925p
na 4 - 16de met 3.323p
10:15 Hoog 10K Niels Pittomvils 25ste met 1m92 - 731p
na 4 - 27ste met 2.941p
13:25 100mH HF Anne Zagre 3de HF3v3 in 12.88 (-0.8) (11v24)
13:55 1500m HF Pieter-Jan Hannes 8ste HF1v2 in 3.44.38 (20v24)
14:20 400m 10K Thomas Vanderplaetsen 24ste in 50.28 - 802p
na dag 1 - 19de met 4.125p
14:20 400m 10K Niels Pittomvils 18de in 49.45 - 840p
na dag 1 - 24ste met 3.781p
Zaterdag 29 augustus   
3:00 110 mH 10K Thomas Vanderplaetsen 16de in 14.76 (-1.0) - 879p
na 6 - 16de met 5.004p
3:00 110 mH 10K Niels Pittomvils 20ste in 15.09 (-0.2) - 839p
na 6  - 22ste met 4.620p
4:40 4x400m Reeks Belgian Tornados 2de R1v2 in 2.59.28Q NR (5v16)
5:20 Discus 10K Gr.B Thomas Vanderplaetsen 12de met 43m01 - 726p
na 7 - 16de met 5.730p
5:20 Discus 10K Gr.B Niels Pittomvils 21ste met 39m68 - 663p
na 7 - 23ste met 5.823p
7:15 Polsstok 10K Thomas Vanderplaetsen 1ste met 5m30 - 1004p
na 8 - 13de met 6.734p
7:15 Polsstok 10K Niels Pittomvils NM - 0p
na 8 - 22ste met 5.283p
11:00 Speer 10K Gr.A Thomas Vanderplaetsen 16de met 55m23 - 666p
na 9 - 13de met 7.400p
12:20 Speer 10K Gr.B Niels Pittomvils 22ste met 52m96 - 633p
na 9 - 22ste met 5.916p

13:50 Discus Finale Philip Milanov Zilver met 66m90 BR !
14:10 1500m 10K Thomas Vanderplaetsen 20ste in 4.47.38 - 635p
       Eindstand: 14de met 8.035p
14:10 1500m 10K Niels Pittomvils 7de in 4.27.40 - 762p
       Eindstand: 22ste met 6.678p
Zondag 30 augustus   
14:25 4x400m Finale Belgian Tornados 5de in 3.00.24
    Jonathan Borlée-Robin Vanderbemden-Kévin Borlée-Antoine Gillet


TOP

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel