U bevindt zich hier: kalender & resultaten - archief Palmares - Palmares Belgische atleten bij EK outdoor
Archief - Palmares (Nationale-, Europese en Wereldkampioenschappen)
Palmares Belgische atleten bij EK outdoor


Foutje gezien ? Kan je aanvullende info geven ?
Mail dan hier voor opmerkingen !

Historiek

DATUM PLAATS
1 07-09 september 1934 Turijn - Italië (alleen mannen)
2 3-5 september 1938 Parijs - Frankrijk (mannen)
2 17-18 september 1938 Wenen - Oostenrijk (vrouwen)
3 22-25 augustus 1946 Oslo - Noorwegen
4 23-27 augustus 1950 Brussel - België
5 25-29 augustus 1954 Bern - Zwitserland
6 19-24 augustus 1958 Stockholm - Zweden
7 12-16 september 1962 Belgrado - Joegoslavië
8 30.08-4 september 1966 Budapest - Hongarije
9 16-20 september 1969 Athene - Griekenland
10 10-15 augustus 1971 Helsinki - Finland
11 2-8 september 1974 Rome - Italië
12 29.08-3 september 1978 Praag - Tsjechoslowakije
13 6-12 september 1982 Athene - Griekenland
14 26-31 augustus 1986 Stuttgart - West-Duitsland
15 27.08-01 september 1990 Split - Joegoslavië
16 07-14 augustus 1994 Helsinki - Finland
17 18-23 augustus 1998 Budapest - Hongarije
18 06-11 augustus 2002 Munchen - Duitsland
19 07-13 augustus 2006 Göteborg - Zweden
20 27 jul-01 augustus 2010 Barcelona - Spanje 
21 27 jun-01 juli 2012  Helsinki - Finland
     


Belgisch Palmares

Terug naar Top

Gouden medailles

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1962 Gaston Roelants 3000m Steeple 8.32.6
2 1971 Karel Lismont Marathon 2u13.09
3 2006 Kim Gevaert 100 meter 11.06
4 2006 Tia Hellebaut Hoogspringen 2.03
5 2006 Kim Gevaert 200 meter 22.68
6 2010  Kévin Borlée  400 meter  45.08 
7 2012 Antoine Gillet-Jonathan Borlée
Jente Bouckaert-Kévin Borlée
4x400m mannen  3.01.09
         

Zilveren medailles

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1938 Joseph Mostert 1500 meter 3.54.5
2 1946 Pol Braekman 110m horden 14.9
3 1954 Lucien De Muynck 800 meter 1.47.3
4 1962 Aurele Vandendriessche Marathon 2u24.02
5 1966 Aurele Vandendriessche Marathon 2u21.43.6
6 1969 Gaston Roelants Marathon 2u17.22.2
7 1982 Armand Parmentier Marathon 2u15.51
8 1994 Vincent Rousseau 10.000 meter 28.06.63
9 2002 Kim Gevaert 100 meter 11.22
10 2002 Kim Gevaert 200 meter 22.53


Bronzen medailles

Terug naar Top

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1950 Gaston Reiff 5000 meter 14.26.2
2 1966 Gaston Roelants 3000m Steeple 8.28.8
3 1974 Gaston Roelants Marathon 2u16.29.6
4 1978 Karel Lismont Marathon 2u12.07.7
5 1982 Karel Lismont Marathon 2u16.04
6 1994 Patrick Stevens 200 meter 20.68
7 1994 William Van Dijck 3000m Steeple 8.24.86
8 2010 Svetlana Bolshakova Hinkstapspringen  14m55 
9 2010 Arnaud Destatte-Kévin Borlée-Cédric Van Branteghem-Jonathan Borlée 4x400 meter 3.02.60
         


Vierde Plaatsen

Terug naar Top   

 

 

 

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1938 Julien Saelens 200 meter 21.7
2 1969 Edgar Salvé 1500 meter 3.39.9
3 2002 Katleen De Caluwe-Nancy Callaerts- Elodie Ouedraogo-Kim Gevaert 4x100m vrouwen 43.22
4 2006 Kristof Beyens 200 meter 20.57
2012  Jonathan Borlée 200 meter  20.99 
6 2012 Bashir Abdi 10.000 meter  28.23.72 
         


Vijfde Plaatsen

Terug naar Top 

 

 

 

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1954 Roger Moens 800 meter 1.47.8
2 1954 Lucien Hanswijck 5000 meter 14.25.6
3 1969 André Dehertoghe 1500 meter 3.40.9
4 1969 Gaston Roelants 10.000 meter 28.49.8
5 1971 Gaston Roelants Marathon 2u17.48.8
6 1974 José Revyn Marathon 2u19.36.4
7 1986 William Van Dijck 3000m Steeple 8.20.19
8 1990 William Van Dijck 3000m Steeple 8.21.71
9 1998 Marleen Renders Marathon 2u29.43
10 2006 Veerle Dejaeghere 3000m Steeple 9.35.78
11 2010  Hans Van Alphen  Tienkamp  8.072p 
12 2010  Tia Hellebaut  Hoogspringen  1m97 
13 2012  Anne Zagré  100m horden  13.02 
         


Zesde Plaatsen

Terug naar Top

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1946 Gaston Reiff 5000 meter 14.45.8
2 1946 België mannen 4x100 meter 43.5
3 1950 Lucien Theijs 5000 meter 14.42.4
4 1950 Robert Schoonjans 3000m Steeple 9.18.6
5 1950 Robert Delannoit 10 km SW 50.22.6
6 1954 Frans Herman 5000 meter 14.31.4
7 1966 André Dehertoghe 1500 meter 3.44.3
8 1971 Miel Puttemans 5000 meter 13.36.6
9 2002 Cédric Van Branteghem 400 meter 45.95
40 2012 Elodie Ouedraogo 400m horden 55.95
         


Zevende Plaatsen

Terug naar Top

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1950 Marcel Vandewattyne 10.000 meter 30.48.6
2 1950 Jean Leblond Marathon 2u36.55
3 1950 Jacques Delelienne Hoogspringen 1m85
4 1969 Miel Puttemans 5000 meter 13.53.2
5 1986 Rik Tommelein 400m Horden 50.45
6 1990 Patrick Stevens 200 meter 20.80
7 1994 Marie-Paule Geldhof Discuswerpen 59m48
8 2010 Jonathan Borlée 400 meter 45.35
         

Achtste Plaatsen

Terug naar Top

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1946 Richard Brancart 800 meter 2.02.2
2 1946 Marcel Vandewattyne 3000m Steeple 9.37.0
3 1950 Joseph Brys 800 meter 1.54.0
4 1950 Etienne Gailly Marathon 2u38.24
5 1950 Louis Van Dijck 10 km SW 52.15.4
6 1966 Gaston Roelants 10.000 meter 28.59.6
7 1969 België mannen 4 x 400m 3.10.8
8 1974 Bruno Brokken Hoogspringen 2m13
9 1978 België mannen 4 x 100m 39.73
10 1986 Didier Falise Hinkstapspringen 16m74
11 1994 Erik Nys Verspringen 7m89
12 1998 Jonathan Nsenga 110m Horden 13.54
13 2006 Hanna Marien-Frauke Penen
Olivia Borlee-Kim Gevaert
4x100 vrouwen DNF
14 2010  Olivia Borlée-Hanna Mariën-Elodie Ouedraogo-Frauke Penen  4x100 vrouwen  DNF 
15  2012  Bashir Abdi  5000 meter  13.39.01 
16 2012  Almensh Belete 5000 meter  15.22.15 
         


Terug naar Top

Samenvatting verdeling finaleplaatsen

Jaar Finalisten
Goud
Zilver
Brons
4de
5de
6de
7de
8ste
1934,
Turijn
0
1938,
Parijs-Wenen
2 1 1
1946,
Oslo
5 1 2 2
1950,
Brussel
10 1 3 3 3
1954,
Bern
4 1 2 1
1958, Stockholm 0
1962, Belgrado 2 1 1
1966, Budapest 4 1 1 1 1
1969,
Athene
6 1 1 2 1 1
1971,
Helsinki
3 1 1 1
1974,
Rome
3 1 1 1
1978,
Praag
2 1 1
1982,
Athene
2 1 1
1986, Stuttgart 3 1 1 1
1990,
Split
2 1 1
1994,
Helsinki
5 1 2 1 1
1998, Budapest 2 1 1
2002, Munchen

4

2 1 1
2006,
Göteborg

6

 3

   

 1

 

 

2010,
Barcelona

7

 1

 

 2

 

2

 

 1

 1

2012,
Helsinki

7

 1

 

 

 2

 1

 1

 

 2

Totaal
79 7 10 9 6 13 10 8 16

Terug naar Top

Verdeling finaleplaatsen volgens nummer

Mannen
100 meter nihil
200 meter 1994 Brons Patrick Stevens
1938 4de Julien Saelens
  2006 4de Kristof Beyens
  2012 4de Jonathan Borlée 
1990 7de Patrick Stevens
400 meter 2010 Goud Kévin Borlée
  2002 6de  Cédric Van Branteghem 
  2010 7de  Jonathan Borlée 
800 meter 1954 Zilver Lucien De Muynck
1954 5de Roger Moens
1946 8ste Richard Brancart
1950 8ste Joseph Brys
1500 meter 1938 Zilver Joseph Mostert
1969 4de Edgar Salvé
1969 5de Andre Dehertoghe
1966 6de André Dehertoghe
5000 meter 1950 Brons Gaston Reiff
1954 5de Lucien Hanswijck
1946 6de Gaston Reiff
1950 6de Lucien Theijs
1956 6de Frans Herman
1971 6de Miel Puttemans
1969 7de Miel Puttemans
  2012 8ste  Bashir Abdi 
10.000 meter 1994 Zilver Vincent Rousseau
  2012 4de  Bashir Abdi 
1969 5de Gaston Roelants
1950 7de Marcel Vandewattyne
1966 8ste Gaston Roelants
Marathon 1971 Goud Karel Lismont
1962 Zilver Aurele Vandendriessche
1966 Zilver Aurele Vandendriessche
1969 Zilver Gaston Roelants
1982 Zilver Armand Parmentier
1974 Brons Gaston Roelants
1978 Brons Karel Lismont
1982 Brons Karel Lismont
1971 5de Gaston Roelants
1974 5de José Revyn
1950 7de Jean Leblond
1950 8ste Etienne Gailly
110 meter horden 1946 Zilver Pol Braekman
1998 8ste Jonathan Nsenga
400 meter horden 1986 7de Rik Tommelein
3000 m steeple 1962 Goud Gaston Roelants
1966 Brons Gaston Roelants
1994 Brons William Van Dijck
1986 5de William Van Dijck
1990 5de William Van Dijck
1950 6de Robert Schoonjans
1946 8ste Marcel Vandewattyne
Hoogspringen 1950 7de Jacques Delelienne
1974 8ste Bruno Brokken
Polsstokspringen nihil
Verspringen 1994 8ste Erik Nys
Hinkstapspringen 1986 8ste Didier Falise
Kogelstoten nihil
Discuswerpen nihil
Hamerslingeren nihil
Speerwerpen nihil
Tienkamp 2010 5de Hans Van Alphen
4 x 100 meter 1946 6de België
1978 8ste België
4 x 400 meter 2012 Goud België
  2010 Brons België
  1969  8ste  België
10/20 km Snelwandelen 1950 6de Robert Delannoit (10km)
1950 8ste Louis Van Dijck (10km)
50 km Snelwandelen nihil
Vrouwen
100 meter 2006 Goud Kim Gevaert
  2002 Zilver Kim Gevaert
200 meter 2006 Goud Kim Gevaert
  2002  Zilver  Kim Gevaert 
400 meter   nihil  
800 meter   nihil  
1500 meter   nihil  
5000 meter 2012 8ste Almensh Belete 
10.000 meter   nihil  
100m Horden 2012 5de Anne Zagré 
400m Horden 2012 6de Elodie Ouedraogo 
3000m Steeple 2006 5de Veerle Dejaeghere
4 x 100 meter 2002 4de België
  2006 DNF België (finale)
  2010 DNF  België (finale) 
4 x 400 meter   nihil  
Marathon 1998 5de Marleen Renders
Hoogspringen 2006 Goud Tia Hellebaut
  2010 5de  Tia Hellebaut 
Polsstokspringen    nihil   
Verspringen   nihil  
Hinkstapspringen  2010 Brons  Svetlana Bolshakova 
Kogelstoten    nihil   
Discuswerpen 1994 7de Marie-Paule Geldhof
Hamerslingeren nihil
Speerwerpen   nihil  
10 km Snelwandelen   nihil  
       


Terug naar Top

Volledige Belgische Selecties

 2012 Helsinki/Fin   (21 atleten - 2 teams) 
10 Vrouwen  + 1 team  
1 Olivia Borlee/WS 200m HF 7de 23.66 (17v30)
2 Hanne Claes/DCLA 200m HF 5de 23.68 (19v30)
3 Almensh Belete/VAC 5000m RF  8ste  15.22.15 (8v22) 
4 Barbara Maveau/AVR 5000m  RF  13de 

15.33.68 (13v22) 

5 Anne Zagré/RESC 100mH Fin 5de 13.02 (5v28)
6 Eline Berings/ACW 100mH HF 3de 13.17 (9v28)
7 Elodie Ouedraogo/VAC 400mH Fin 6de 55.95 (6v27)
8 Axelle Dauwens/ACME 400mH Reeks 5de 57.19 (17v27)
9 Svetlana Bolshakova/SPVI Hinkstap Fin  9de 14m07 (9v25)
10 Sara Aerts/ACBR  7Kamp  RF  DNF -
  Olivia Borlee/WS-Hanna Mariën/OLSE
Hanne Claes/DCLA-Anne Zagré/RESC
4x100m Reeks  4de 43.81 (9v16)
           

11 Mannen + 1 team

1 Jonathan Borlée/WS 200m Fin 4de 20.99 (4v34)
2 Antoine Gillet/RESC  400m HF  7de  47.15 (19v37)
Jente Bouckaert/LIER  400m  HF  DQ  - (23v37) 
4 Jan Van Den Broeck/LAT 800m HF 7de 1.50.63 (23v38)
5 Bashir Abdi/RCG 5000m RF 8ste 13.39.01 (8v25)
6 Mats Lunders/LYRA 5000m RF 21ste  14.06.55 (21v25)
Bashir Abdi/RCG 10.000m RF 4de 28.23.72 (4v26)
7 Koen Naert/EA 10.000m RF 11de 29.02.08 (11v26)
Mats Lunders/LYRA 10.000m RF 16de 29.16.46 (16v26)
8 Dario Seghers/ROBA  110mH  HF  8ste  13.81 (21v32)
9 Adrien Deghelt/SMAC 110mH  HF  DNF  - (24v32) 
10 Michael Bultheel/FLAC 400mH HF 3de 49.98 (10v42)
11 Cedric Nolf/AZW 10Kamp RF DNF -
  Antoine Gillet/RESC-Jonathan Borlée/WS
Jente Bouckaert/LIER-Kévin Borlée/WS
(Nils Duerinck in reeks ipv. Jonathan Borlée
4x400m Fin Goud 3.01.09
     


 2010 Barcelona/Esp   (24 atleten - 3 teams) 
10 Vrouwen  + 2 teams  
1 Olivia Borlee/WS 200m HF 6de 23.44
2 Lindsey De Grande/OEH 1500m Reeks 9de 4.10.24
3 Anne Zagré/RCB 100mH Reeks 4de 13.31
Eline Berings/ACW 100mH Reeks 4de 13.27
5 Elisabeth Davin/DAMP 10.000m HF 6de 13.15
6 Elodie Ouedraogo/VAC 400mH HF 8ste 58.60
7 Hannelore Desmet/AVT Hoog Kwal 13de 1m83
8 Tia Hellebaut/ZWAT Hoog Fin 5de 1m97
9 Svetlana Bolshakova/SPVI Hinkstap Fin  Brons  14m55 
10 Sara Aerts/ACBR  7Kamp  RFin  12de 6.084p
  Olivia Borlee/WS-Hanna Mariën/ACW
Elodie Ouedraogo/VAC-Frauke Penen/VAC
4x100m Fin  DNF -
  Axelle Dauwens/ACME-Elke Bogemans/ACW
Wendy Den Haeze/ACME-Lindsy Cozijns/ASVO
4x400m  Reeks  7de  3.37.56 
           

14 Mannen + 1 team

1 Kévin Borlée 400m Fin Goud 45.08
2 Jonathan Borlée 400m Fin 7de 45.35
3 Arnaud Destatte/BAEX 400m HF 7de 46.38
4 Jan Van Den Broeck/LAT 800m Reeks 6de 1.51.79
5 Andreas Smout/SACN 800m Reeks 8ste 1.52.04
6 Kim Ruell/DCLA 1500m Reeks 8ste  3.42.94
7 Kristof Van Malderen/VAC 1500m Reeks 7de 3.42.80
8 Monder Rizki/DACM 10000m RFin DNF -
9 Stef Vanhaeren/KAPE 400mH HF 6de 50.86
10 Nils Duerinck/VAC 400mH HF 6de 50.46
11 Michael Bultheel/FLAC 400mH HF 5de 50.60
12 Krijn Van Koolwijk/DCLA 3000St Reeks 7de 8.33.00
13 Pieter Desmet/CABW 3000St Reeks DNF -
14  Hans Van Alphen/ZWAT 10Kamp RFin 5de 8.072p
  Arnaud Destatte/BAEX-Kévin Borlée/WS
Cédric Van Branteghem/STAX-Jonathan Borlée/WS
4x400m Fin Brons 3.02.60
     

 2006 Göteborg/Swe   (25 atleten - 2 teams) 
9 Vrouwen    
1 Kim Gevaert/VAC 100m Fin Goud 11.06
  Kim Gevaert/VAC 200m Fin Goud 22.68
2 Hanna Mariën/ACW 200m HF 5de 23.59
3 Olivia Borlee/WS 200m HF 6de 23.90
4 Nathalie De Vos/VAC 5000m RFin 11de 15.22.68
  Nathalie De Vos/VAC 10.000m RFin 10de 31.45.94
Fatiha Baouf/CABW 10.000m RFin DNF -
6 Anja Smolders/DUFF 10.000m RFin DNF -
7 Veerle Dejaeghere/FLAC 3000St Fin  5de 9.35.78
8 Eline Berings/STAX 100mH Reeks 6de 13.42
9 Tia Hellebaut/AT84 Hoog Fin Goud 2.03
  Hanna Mariën/ACW-Frauke Penen/DCLA
Olivia Borlee/WS-Kim Gevaert/VAC
4x100m Fin  DNF -
           

16 Mannen 

1 Erik Wymeersch/ACW 100m HF 7de 10.47
2 Kristof Beyens/ACHL 200m Fin 4de  20.57
3 Cédric Van Branteghem/STAX 400m HF DNF -
4 Thomas Matthys/ACBR 800m HF 5de 1.49.65
Tim Clerbout/LAT 1500m Reeks 9de 3.48.43
Matthieu Vandiest/CABW 1500m Reeks 13de 3.50.28
7 Tom Compernolle/RIEM 5000m Fin 10de  14.03.37
Monder Rizki/ATLE 5000m Fin 11de 14.04.96
9 Tom Van Hooste/OEH 5000m Fin 13de 14.15.32
10 Willem Van Hoof/ROBA 10.000m RFin 15de 28.57.11
11 Jesse Stroobants/DCLA 10.000m RFin 16de 28.59.91
  Monder Rizki/ATLE 10.000m RFin 17de 29.13.62
12 Pieter Desmet/AZW 3000St Reeks 8ste 8.32.93
13 Jonathan Nsenga/CABW 110mH  Reeks DNF -
14 Kevin Rans/ACW Polsstok Kwal 12de 5.35
15 Michael Velter/RFCL Hinkstap Kwal 7de 16.56
16  François Gourmet/RFCL 10Kamp RFin 13de 7.921p
  Tom Schippers/AT84-Xavier De Baerdemaker/SMAC
Anthony Ferro/RESC-Kristof Beyens/ACHL
4x100m Reeks DNF
           

 2002 Munchen/Ger   (15 atleten - 1 team) 
 5 Vrouwen     
 1 Kim Gevaert/VAC 100m Fin zilver  11.22 (-0.7)
  Kim Gevaert/VAC 200m Fin zilver  22.53 (-0.3) 
 2 Sandra Stals/AVT 800m HF 5de  2.02.44
 3 Veerle Dejaeghere/FLAC 1500m Reeks 7de 4.10.88
 4 Marleen Renders/AVT Marathon RF DNF  -
 5 Ann Mercken/AVT 400mH Reeks 4de  57.02
  Kathleen Decaluwe/ACW-Nancy Callaerts/ACW
Elodie Ouedraogo/VAC-Kim Gevaert/VAC
4x100m Fin  4de  43.22 
           
10 Mannen     
 1 Cédric Van Branteghem/AJAX 400m Fin  6de  45.95 
 2 Joeri Jansen/DUFF  800m HF  4de 1.48.62
 3 Tom Omey/AZW 800m Reeks 5de 1.48.27
 4 Tom Compernolle/RIEM 5000m  RFin 13de   13.57.46
 5  Gino Van Geyte/RIEM Marathon RFin 15de  2u16.04 
 6 Guy Fays/RFCL  Marathon RFin DNF  -
 7 Jonathan Nsenga/OCAN 110mH Reeks 5de 13.88 (-0.9)
 8 Thibaut Duval/CABW Polsstok Kwal DNS   -
 9 Michael Velter/DAMP Hinkstap Kwal 7de 16m46
 10 Jo Van Daele/AVMO Discus

Fin

10de 61m07
           
1998 Boedapest/Hun   (9 atleten) 
5 Vrouwen     
 1 Kim Gevaert/VAC 100m Reeks 4de 11.53
  Kim Gevaert/VAC 200m HF 8ste 23.74
 2 Sandra Stals/RCG 800m Reeks 5de 2.02.34
 3 Marleen Renders/AVT Marathon RFin 5de 2u29.43
 4 Ann Mercken/AVT 400mH HF 6de 57.39
 5 Jennifer Petit/RFCL Hamer Kwal 13de 53.63
4 Mannen     
 1 Erik Wymeersch/ACW 200m HF  Dis  -
 2 Nathan Kahan/ABES 800m HF  7de 1.48.39
 3 Jonathan Nsenga/OCAN 110mH Fin  8ste 13.54
 4 Sven Pieters/OB 110mH HF  5de 13.69
           
1994 Helsinki/Fin   (13 atleten)      
4 Vrouwen      
 1 Marleen Renders/RFCL 10.000m RFin 10de 32.11.18
 2 Sylvia Dethier/CABW 100mH Reeks 6de 13.45
 3 Natalja Jonckheere/ESC Hoog Kwal 14de 1m85
 4 Marie-Paule Geldhof/AVT Discus Fin  7de 59m48
9 Mannen
 1 Patrick Stevens/BTC 100m HF 6de 10.56
  Patrick Stevens/BTC 200m Fin Brons 20.68
 2 Christophe Impens/BTC 1500m  Reeks 10de 3.41.25
 3 Vincent Rousseau/RISC 10.000m Fin  Zilver  28.06.63 
 4 Hubert Grossard/AVT 110mH Reeks 6de 13.67
 5 Jonathan Nsenga/CSF 110mH HF 6de 13.69
 6 Marc Dollendorf/ESC 400mH HF 6de 49.34
 7 Jean-Paul Bruwier/FCL 400mH Reeks 4de 50.28 
 8 William Van Dijck/LOOI 3000St Fin Brons 8.24.86
 9 Erik Nys/AVT Ver Fin  8ste 7m89
           

1990 Split/Yug   (19 atleten)      

7 Vrouwen       
 1  Lief Slegers/AVT 10.000m Fin  10de  32.29.46
 2 Nelly Aerts/LOOI Marathon RFin  17de  2u49.10
 3 Sylvia Dethier/CABW 100mH Reeks 5de 13.51
 4 Ann Maenhout/AVT 400mH  Reeks  Dis  -
 5 Sandrine Hennart/USTA Ver Fin 12de 6m27
 6 Marie-Paule Geldhof/HCO Discus  Fin  11de 54m90
 7 Ingrid Didden/AVT 7Kamp RFin DNF -
12 Mannen     
 1 Patrick Stevens/HDD 100m HF 6de 10.53
Patrick Stevens/HDD 200m Fin 7de 20.80
 2 Marc Corstjens/AVT 1500m Fin 10de 3.41.31
 3 Christophe Impens/RCG 1500m Reeks  11de 3.41.64
 4 Vincent Rousseau/MOHA 5000m  Reeks  8ste 13.53.90
 5 Raf Wyns/DUFF 10.000m RFin 20ste 29.09.74
 6 Willy Vanhuylenbroeck/OEH Marathon  RFin  16de  2u24.23
 7 Eddy Hellebuyck/AVT Marathon  RFin  22ste  2u32.23
 8 Koen Verlinde/HALE 400mH HF 7de 49.90
 9 Marc Dollendorf/ESC 400mH Reeks 7de 51.60
 10 William Van Dijck/LOOI 3000St  Fin  5de  8.21.71
 11 Didier Falise/SER Hinkstap Kwal 6de 16m32 
 12 Godfried Dejonckheere/KKS 50km SW RFin DNF -
           
 1986 Stuttgart/Brd  (21 atleten)          
7 Vrouwen      
 1

Regine Berg/HCO

800m HF 7de 2.02.05 
 2 Debaets Corinne/ACG 1500m Reeks 10de 4.14.97
  Debaets Corinne/ACG 3000m Reeks 10de 9.09.13 
 3 Delagrange Ingrid/HCO 3000m Reeks 11de 9.15.37
 4 Slegers Lieve/ARAC 10.000m RFin  16de 32.26.90
 5 Ilands Magda/DUFF 10.000m RFin 22ste 33.10.62
 6 Van Landeghem Ria/OLSE 10.000m  RFin  DNF -
 7 Pardaens Agnes/VAC Marathon RFin 10de 2u40.33
14 Mannen      
 1 Desruelles Ronald/ESC 100m  HF  7de  10.43 
 2 Fischer Jeroen/HCO 200m  Reeks  5de  21.58 
 3 Corstjens Marc/AVT 800m  Reeks  6de  1.48.55 
 4 Stevens Eddy/FCL 1500m  Reeks  6de  3.42.21 
 5 Rousseau Vincent/MOHA 5000m  Fin  13de  13.51.69 
 6 Vanderherten Dirk/VAC Marathon  RFin  10de  2.13.29 
 7 Vandervennet Fred/DCL Marathon  RFin  DNF 
 8 Marloye Roland/ESC 110mH HF  7de  14.02 
 9 Liegeois Serge/FCL 110mH Reeks  6de  14.34 
 10 Tommelein Rik/HOUT 400mH  Fin  7de  50.45 
 11 Cuypers Alain/HCO 400mH  Reeks  6de  51.27 
 12 Zimmermann Michel/ESC 400mH  Reeks  DNS 
 13 Van Dijck William/LOOI 3000St  Fin  5de  8.20.19 
 14 Falise Didier/ESC Hinkstap  Fin  8ste  16m74 
           
 1982 Athene/Gre  (12 atleten)      
3 Vrouwen       
 1 Wallez Rosine/ASVO 800m HF 8ste 2.03.70
 2 Ilands Magda/LAC Marathon RFin DNF -
 3 Soetewey Chris/AVT Hoog Kwal   1m85
9 Mannen       
 1 Borlee Jacques/RCB 400m  Reeks  5de  47.52 
 2 Michiels Julien/LEBB 800m  Reeks  5de  1.49.69 
 3 Hagelsteens Alex/FCL 5000m  Reeks  12de  13.50.03 
  Hagelsteens Alex/FCL 10.000m RFin  10de 

28.40.83 

 4 Parmentier Armand/AVWI Marathon  RFin  Zilver  2u15.51 
 5 Lismont Karel/FCL Marathon  RFin  Brons  2u16.04 
 6 Vandervennet Fred/DCL Marathon  RFin  23ste  2u27.44 
 7 Zimmermann Michel/ESC 400mH HF  6de  50.83 
 8 Daenens Peter/DCL 3000St  Reeks  7de  8.28.64 
 9 Desruelles Ronald/BVAV  Ver  Kwal    7m68 
           
1978 Praag/CSSR  (27 atleten + 3 teams)  
9 Vrouwen + 1 team  
 1 Wallez Rosine/ASVO 400m Reeks  5de  53.99 
 2 Van Nuffel Anne-Marie/EA 800m  HF  7de  2.06.2 
 3 Verhoeven Marie-Rose/WS 800m  Reeks  6de  2.04.5 
 4 Alaerts Lea/DCL 400mH HF 7de  57.68 
 5 Van Roy Bernadette/LAC 3000m RFin  18de  9.13.9 
 6 Justin Danielle/MALM 3000m  RFin  20ste  9.24.0 
 7 Michel Anne/MALM 400mH  HF  7de  58.67 
 8 Staut Kristiane/ACW 400mH  Reeks  7de  68.51 
 9 Pira Anne-Marie/RCB Hoog Kwal    1m70 
  Alaerts Lea/DCL-Michel Anne/MALM
Van Nuffel Anne-Marie/EA-Wallez Rosine/ASVO
4x400m Reeks 6de 3.33.4
18 Mannen + 2 teams    
 1 Micha Lambert/FCL  100m HF 8ste  10.74 
  Micha Lambert/FCL 200m  Reeks  6de  21.36 
 2 Roelandt Renno/EA 200m  Reeks  DNF 
 3 De Leeuw Eddy/VS 400m  HF  6de  47.17 
 4 Vandenberghe Rik/AJAX 400m  Reeks  5de 47.55 
 5 Brijdenbach Fons/DALO 400m  Reeks  7de  53.05 
 6 Nevens Marc/DUFF 1500m  Reeks  4de  3.43.2 
 7 Polleunis Willy/DCL 5000m  Reeks  10de  14.24.5 
 8 Schots Leon/FCL 5000m  Fin  11de  13.47.4 
  Schots Leon/FCL 10.000m  RFin  12de  28.19.6 
 9 Grillaert Frank/AAC 10.000m  RFin  16de  28.43.5 
 10 Lismont Karel/FCL 10.000m RFin  18de  28.49.2 
  Lismont Karel/FCL Marathon  RFin  Brons  2u12.07 
 11 Schoofs Rik/FCL Marathon  RFin  18de  2u16.49 
 12 Ancion Jean-Marie/ACBBS Marathon  RFin  21ste  2u17.24
 13 Thys Paul/SGOL 3000St  Reeks  9de  8.43.8 
 14 Moreau Guy/RACW Hoog  Fin  9de  2m18 
 15 Nachtegael William/AAC Hoog  Fin  11de  2m18 
 16 Annys Eddy/SVAA Hoog  Fin  16de  2m10 
 17 Desruelles Patrick/BVAV Polsstok  Kwal  NM 
 18 Desruelles Ronald/BVAV Ver  Kwal    7m54 
  Micha Lambert/FCL-Roelandt Danny/EA
Vandendaele Hans/AAC-Desruelles Ronald/BVAV
4x100m Fin 8ste 39.73
  Borlee Jacques/RCB-De Leeuw Eddy/VS
Hermans Rik/VS-Vandenberghe Rik/AJAX
4x400m Reeks 5de  3.08.0 
           
 1974 Rome/Ita  (21 atleten)       
 4 Vrouwen      
 1 Wallez Rosine/ASVO 200m HF  7de  24.03 
  Wallez Rosine/ASVO  400m HF  7de  53.02 
 2 Van Nuffel Anne-Marie/EA 800m  HF  5de  2.04.1 
 3 Castelein Sonja/DCL 1500m  Reeks  7de  4.13.2 
  Castelein Sonja/DCL  3000m RFin 13de 9.31.2
 4 Wuyts Leen/NSLO Speer  Kwal  18de  45m54 
17 Mannen + 1 team      
 1 Micha Lambert/FCL 100m  HF  7de  10.55 
  Micha Lambert/FCL 200m Reeks  DNS 
 2 Brijdenbach Fons/DALO 400m  HF  5de  46.43 
 3 Van Wezer Johan/DCL 800m  HF  6de  1.48.0 
 4 Polleunis Willy/DCL 5000m Fin  15de  14.23.2 
  Polleunis Willy/DCL 10.000m RFin  DNF 
 5 Schots Leon/FCL 5000m  Reeks  DNF 
 6 Van Mullem Eddy/DCL 5000m  Reeks  DNF 
 7 Smet Marc/SGOL 10.000m  RFin  DNF 
 8 Lismont Karel/FCL 10.000m  RFin  11de  28.41.2 
  Lismont Karel/FCL Marathon  RFin  DNF 
 9 Roelants Gaston/DCL Marathon  RFin  Brons  2u16.29 
 10 Reveyn José/ASVO Marathon  RFin  5de  2u19.36 
 11 Thys Paul/SGOL  3000St  Reeks  4de  8.34.2 
 12 Leyens Herbert/MAC 3000St  Reeks  6de  8.45.4 
 13 Brokken Bruno/AAC Hoog  Fin  8ste  2m13 
 14 Moreau Guy/ESC Hoog Fin 14de 2m00
 15 De Preter Paul/DUFF Hoog Kwal 11de 2m11
 16 Ghesquiere Régis/ARAG 10Kamp RFin 10de  7.591p 
 17 Lespagnard Roger/FCL 10Kamp RFin 16de 6.937p
           
1971 Helsinki/Fin  (14 atleten + 1 team)       
1 Vrouw    
 1 Roswitha Emonts-Gast/ Hoog Fin 27ste 1m60
  Roswitha Emonts-Gast/ 5Kamp RFin  16de  4.578p 
 13 Mannen  + 1 team    
 1 Borlee Jean-Pierre/RW 200m  Reeks  5de  21.7 
 2 Bervoets Rene/LYRA 400m Reeks  5de  47.4 
 3 Boonen Andre/DUFF 800m Reeks  6de  1.49.6 
 4 De Hertoghe André/DCL 1500m  Reeks  5de  3.43.7 
 5 Van Manshoven Gilbert/FCL 1500m Reeks 9de  3.45.0 
 6 Puttemans Emiel/WS 5000m  Fin  6de  13.36.6 
 7 Lismont Karel/FCL 10.000m  RFin  16de  28.31.2 
 8 Roelants Gaston/DCL 10.000m  RFin  DNF 
  Lismont Karel/FCL Marathon RFin  Goud  2u13.09 
  Roelants Gaston/DCL Marathon RFin 5de 2u17.48
 9 Peiren Maurice/CSF Marathon RFin  22ste  2u22.36 
 10 Thys Paul/SGOL 3000St  Reeks  8ste  8.41.2 
 11 Lespagnard Roger/FCL 10Kamp  RFin 15de  7.406p 
 12 Herbrand Freddy/MALM 10Kamp RFin 17de 7.328p
 13 Ghesquiere Regis/ARAG 10Kamp  RFin  20ste 7.157p
  Jean-Pierre Borlee/RW-Rene Bervoets/LYRA
Gaby De Geyter/ARAG-Willy Vandenwyngaerden/DCL
4x400m  Reeks  5de  3.07.8 
           
1969 Athene/Gre  (16 atleten + 1 team)      
2 Vrouwen       
 1 Van Rensbergen Anne/NSLO 100m Reeks 5de 12.2
 2 Ducatteeuw Godelieve/WAC 200m HF DNF
  Van Rensbergen Anne/NSLO 100mH Reeks 5de  14.6 
14  Mannen + 1 team
 1 Poels Paul/DCL 100m Reeks  7de 11.0
 2 Vandenwyngaerden Willy/DCL 400m Reeks 5de  47.5
 3 Simon Rudi/NAC 800m Reeks 7de  1.51.1 
 4 Salvé Edgar/FCL 1500m  Fin  4de  3.39.9 
 5 De Hertoghe André/DCL 1500m  Fin  5de  3.40.9 
 6 Puttemans Emiel/WS 5000m  Fin  7de  13.53.2 
 7 Roelants Gaston/DCL 10.000m RFin 5de  28.49.8 
  Roelants Gaston/DCL Marathon RFin Zilver 2u17.22
 8 Peiren Maurice/CSF Marathon  RFin  9de  2u24.10 
 9 Geeroms Wilfried/CAS 110mH Reeks 5de  14.6 
 10 Brems Karel/DCL 400mH  Reeks  4de  52.5 
 11 Van Butsele Eddy/ASSA 3000St  Reeks 8ste  9.04.6
 12 Housiaux Philippe/ESC Ver  Kwal  14de  7m07 
 13 Herbrand Freddy/MALM 10Kamp  RFin  DNF 
 14 Rinchard Robert/ESJ 20km SW  RFin  19de  1u50.25 
  Rinchard Robert/ESJ 50km SW RFin 13de 5u09.46
 

Bervoets René/LYRA-Brems Karel/DCL
Goovaerts Tony/LIERSE-Vandenwyngaerden Willy/DCL

4x400m Fin 8ste  3.10.8 
           
 1966 Boedapest/Hun  (16 atleten)         
2 Vrouwen       
1 Francine Peyskens/ASVO  400m (30)  Reeks 6de  57.6 
  Francine Peyskens/ASVO 800m (29)  Reeks 6de  2.12.8 
 ? Rita Vanherck/BAC 80mH (26) Reeks DNS 
 2 Rita Vanherck/BAC  Hoog (23) Kwal 1m55 
  Rita Vanherck/BAC  5Kamp (25) RFin 19de  4.168p 
14  Mannen  
1 Jacques Van Hee/CAS 100m (36) HF  6de 10.9 
  Jacques Van Hee/CAS  200m (30) Reeks 7de  21.8 
2 Jacques Pennewaert/RW 400m (30) Reeks 5de  48.9
3 Paul Roekaerts/FCL 800m (30) Reeks Disq -
  Jacques Pennewaert/RW 800m (30) Reeks 5de 1.48.4
4 Marnix Cochuyt/ARAG 800m (30) Reeks 7de 1.53.7
Andre De Hertoghe/DCL 1500m (32) Fin  6de  3.44.3
6 Eugene Allonius/SCA 1500m (32) Fin  9de   3.46.2
  Eugene Allonius/SCA 5000m (32) Fin 15de 14.19.4
7 Gaston Roelants/DCL 10.000m (22) RFin 8ste  28.59.6
8 Aurele Vandendriessche/ASSA Marathon (34) RFin Zilver  2u21.43 
9 Maurice Peiren/CSF Marathon (34)  RFin 11de 2u25.48
10 Henri Clerckx/RW Marathon (34) RFin DNF -
11 Wilfried Geeroms/CAS 110mH (24) Reeks 5de 14.8
  Wilfried Geeroms/CAS 400mH (23) HF 6de 51.0
Gaston Roelants/DCL 3000St (25) Fin Brons  8.28.8 
 ? Yves Theisen/CAS Hoog (24) Kwal DNS 
 ? Yves Theisen/CAS Ver (20) Kwal DNS 
12

Paul Coppejans/CAS

Polsstok (27) Kwal   4m20 
13 Marcel Hertogs/AAC Discus (24) Kwal 47m36
  Marcel Hertogs/AAC Hamer (17) Kwal   52m36
14 Roger Lespagnard/FCL 10Kamp (28) RFin 23ste 6.601p
           
1962 Belgrado/Yug  (11 atleten)         
1 Vrouw       
 1 Terry Schueremans/NSLO 100m (19)  Reeks  5de  13.0 
  Terry Schueremans/NSLO   200m (16)  Reeks  4de  26.5 
 ? Terry Schueremans/NSLO 80mH (16) Reeks  DNS 
           
10  Mannen     
 1 Jacques Pennewaert/RCB 400m (24) HF 4de  46.8 
 2 Joseph Lambrechts/Stabroek 800m (24)  Reeks DNF 
 ? Joseph Lambrechts/Stabroek 1500m (23) Reeks DNS 
 3 Eugene Allonsius/Anderlecht 5000m (27)  Reeks  8ste  14.44.4 
 4 Henri Clerckx/Diest 10.000m (26) RFin 12de  29.31.4
 5 Aurele Vandendriessche/ASSA Marathon (28) RFin Zilver 2u24.02
 6 Wilfried Geeroms/CAS 110mH (23) HF  5de  14.5 
 7 François Van Cauwenbergh/DCL 400mH (22)  Reeks  5de  53.5 
 8 Gaston Roelants/DCL 3000St (29)  Fin Goud  8.32.6 
 9 Leopold Marien/Beerschot 10Kamp (17) RFin 14de  6.141p 
 10 Joel Vanderhaeghen/ASVO 20km SW (19) RFin 13de  1u42.31.8 
  Joel Vanderhaeghen/ASVO 50km SW (21) RFin  10de  4u41.31.0 
           
 1958 Stockholm/Swe  (14 atleten)      
2  Vrouwen        
 1 Maria Kessels/ HCO 800m (19) Reeks  7de  2.38.5 
 2 Simone Saenen/BAC Kogel (12) RFin  10de  12m05 
  Simone Saenen/BAC Discus (18) Fin 14de  39m82
12  Mannen       
 1 Jacques Vercruysse/KS 100m (29) Reeks 4de  10.9 
  Jacques Vercruysse/KS 200m (25) Reeks 4de  22.0
 2 Louis De Clerck/Boom 400m (26) Reeks 4de  48.9 
 ? Roger Moens/RCB  800m (23) Reeks DNS 
 3 Roger Verheuen/ASVO 1500m (33) Reeks 6de  3.43.0
 4 Alfred Langenus/ 1500m (33) Reeks  7de 3.52.5
 5 Marcel Vandewattyne/ASSA 5000m (25) Reeks 10de  14.18.2
 6 Eugene Allonsius/ASRI 5000m (25) Reeks 11de 14.24.2
  Marcel Vandewattyne/ASSA

10.000m (22)

RFin 19de 30.45.4
 7 Aurele Vandendriessche/WAC Marathon (25) RFin 11de  2u30.26
 8 Georges Salmon/FCL 110mH (21) Reeks 4de 15.6
 9 Hedwig Leenaert/ASVO 3000St (16) Reeks 8ste   9.09.6 
 10 Raymond Van Dijck/BAC Polsstok (26)  Kwal - 3m80
 11 Paul Coppejans/CAS Polsstok (26)  Fin 21ste 4m00
  Georges Salmon/FCL Ver (21) Kwal 7m07 
 12 Guy Van Zeune/RCB Speer (19)  Kwal  59m43
           
 1954 Bern/Sui  (27 atleten + 2 teams)           
4  Vrouwen      
 1 Maria Brouckmeersch 800m (19)  Reeks  7de  2.33.7 
 2 Hilde De Cort 80mH (25)  Reeks  4de  12.5 
 3 Simone Saenen Kogel (16)  RFin  15de  11m64 
 4 Nicole Oosterlynck Kogel (16)  RFin  16de  11m04 
  Simone Saenen Discus (17)  RFin 14de  39m37 
           
23  Mannen + 2 teams  
 1 Jacques Vercruysse 100m (35)  Reeks  4de  11.1 
 2 Roland Vercruysse 100m (35) Reeks  3de  11.2
 3 Carlos Germonprez 200m (30)  Reeks 3de  22.0
  Jacques Vercruysse 200m (30) Reeks 4de  22.0 
 4 Charles Cuvelier 400m (25)  Reeks 4de  50.3 
 5 Lucien De Muynck 800m (31)  Fin Zilver  1.47.3 
 6 Roger Moens 800m (31)  Fin  5de  1.47.8 
 7 Gaston Reiff 1500m (29) Reeks 6de  3.57.0
 8 Alfred Langenus 1500m (29) Fin DNS -
 9 Lucien Hanswijck 5000m (28)  Fin  5de  14.25.6 
 10 Frans Herman 5000m (28)  Fin 6de  14.31.4
 11 Lucien Theijs 10.000m (23)  RFin  19de  31.26.6 
 ? Marcel Vandewattyne  10.000m (23)  RFin  DNS 
 12 Guillaume Marquet Marathon (22)  RFin  20ste  2u48.47.2 
 13 Pierre Bultiauw 110mH (22)  Reeks  6de  15.6 
 14 Willy Slabbers 110mH (22)  Reeks 5de 15.5 
 ? Marcel Dits  400mH (24)  Reeks  DNS 
 15 Dirk Stoclet 400mH (24)  Reeks  3de  54.5 
 16 Roger Deweer 3000 St (21)  Reeks 9de  9.30.2 
  Jacques Vercruysse-Carlos Germonprez
Roland Vercruysse-Isidore Vandewiele
4x100m (14)  Reeks 4de 41.5
  Charles Cuvelier-Roger Moens
Lucien De Muynck-Dirk Stoclet
4x400m (11)  Reeks  4de  3.15.9 
 17 Walter Herssens Hoog (18)  Kwal   1m80
 18 Jacques Pirlot Polsstok (23)  Kwal   3m80 
  Walter Herssens Hinkstap (22)  Kwal   13m97 
 19 Willy Wuyts Kogel (24)  Kwal   13m64 
 20 Willy Druyts Hamer (26)  Kwal    47m44 
 21 Henri Haest Hamer (26)  Kwal    51m26 
 22 Lucien Verhees 10Kamp (19)  RFin  DNF 
 23 Jules Gosse 50km SW (21)  RFin 14de 5u23.19.4
           
 1950 Brussel/Bel  (44 atleten + 2 teams)          
5  Vrouwen      
1 Josette Demeuter  100m (15)  Reeks  4de  13.4 
2 Anne Van Rossum  100m (15)  Reeks  6de  13.7 
3 Jenny Van Gerdinge  80mH (15)  Reeks  6de  13.5 
4 Jeanne Dierick  Hoog (10)  RFin  9de  1m40 
5 Helene Oosterlinck  Kogel (12)  RFin  12de  9m93 
39  Mannen + 2 teams      
 1 Roland Vercruysse 100m (24)  Reeks  3de  11.1
 2 Isidore Vandewiele 100m (24)  Reeks  3de  11.1 
 3 Hector Gosset 200m (25)  Reeks 4de  22.6 
 4 Fernand Linssen 200m (25) Reeks  3de  22.4 
 5 Jean-Baptiste Peeters  400m (16)  Reeks  3de  50.8 
 6 Oscar Soetewey  400m (16) HF 5de 51.4
 7 Joseph Brys 800m (18) Fin 8ste 1.54.0
 8 Alfred Langenus 800m (18) Reeks 4de 1.55.3
 9 Daniel Janssens  1500m (19)  Fin  10de  3.56.8
 10 Frans Herman  1500m (19)  Fin  11de  4.05.2 
 11 Gaston Reiff  5000m (16)  Fin  Brons 14.26.2
 12 Lucien Theijs  5000m (16)  Fin  6de  14.42.4 
 13 Marcel Vandewattyne  10.000m (14) RFin  7de  30.48.6 
 14 John Doms 10.000m (14)  RFin  9de 31.04.2
 15 Jean Leblond Marathon (22)  RFin 7de 2u36.55.0
 16 Etienne Gailly Marathon (22)  RFin 8ste  2u38.24.0
 17 Robert Schoonjans 3000St (16)  RFin 6de 9.18.6
 18 Robert Everaert 3000St (16) RFin 12de 9.34.4
 19 Pol Braekman 110mH (15)  Reeks 3de  14.9
 20 Pierre Van de Sijpe 110mH (15)  Reeks  6de  15.5 
 21 Jacques Demoor 400mH (20)  Reeks  4de  54.8 
 22 Marcel Dits  400mH (20)  Reeks  6de  54.0 
  Hector Gosset-Fernand Linssen
Isidore Vandewiele-Roland Vercruysse
4x100m (9) Reeks 4de 42.2
  Albert Lowagie-Jean-Baptiste Peeters
Oscar Soetewey-?
4x400m (9) Reeks  4de  3.19.4 
23 Jacques Delelienne Hoog (11)  Fin 7de 1m85
24 Walter Herssens Hoog (11) Fin 10de 1m85
25 Ferdinand Degens  Polsstok (15) Kwal 3m60
26 Albert Vanherck Polsstok (15) Kwal   NP
27 Roger Verhas Kogel (13)  Kwal   14m37
28 Willy Wuyts Kogel (13) Kwal   13m28
29 Clement Mertens Discus (16) Kwal   42m60
30 Raymond Kintziger Discus (16) Kwal   42m46
31 Henri Haest Hamer (13) Kwal   47m22
32 Victor Van Eycken  Speer (16)  Kwal    52m82 
33 Raymond Prud'homme  Speer (16)  Kwal    46m35 
34 John Van Mullem  10 Kamp (15)  RFin 14de 5.236p
35 Albert Dayer  10 Kamp (15) RFin DNF -
36 Robert Delannoit 10km SW (14)  RFin  6de  50.22.6 
37 Louis Van Dijck 10km SW (14)  RFin  8ste  52.15.4 
38 Jean Thibaut  50km SW (17)  RFin 13de  5u23.47
39 Louis Philippen 50km SW (17)  RFin  15de  5u41.15 
           
           
           


 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel